דלתות הזזה מעץ
דלתות הזזה מעץ

דלת הזזה דלת הזזה דלתות הזזה דלת הזזה לסלון
 

דלתות הזזה מעץ

 
דלתות הזזה מעץ הן מוצרי איכות המשלבות עיצוב ועמידות, וגורמות לבית שלכם להיראות שונה בתכלית מהמראה שלו כשהיו בו דלתות פתיחה רגילות. יחד עם זאת, כמוצר שוודאי חדש לכם, חשוב שתדעו ותכירו מספר עובדות שמומלץ לדעת מבעוד מועד, אשר יגרמו לכם להכיר טוב יותר דלתות הזזה מעץ בטרם רכישתן בפועל.
 
זיהוי חריקות ותיקולים בדלת ההזזה
 
התקלות בדלת ההזזה שונות בסימפטומים שלהם מהתקלות בדלת הרגילה: דלת רגילה נוטה לצאת מכיוון, לחרוק ברעש חד וכן לצבירת בלאי על הצילינדר או המנעול אשר לא מאפשר סגירה: חלודה, למשל. בדלת ההזזה התקלות הללו קיימות אך הזיהוי שלהן שונה. כך תבחינו:
 
כאשר אתם מושכים את הדלת או דוחפים לפתיחה ויישמע צליל מהחלק התחתון שלה, סימן שהוא לא משומן מספיק. שפכו שמן מכונות על אותו ציר על מנת שיחזור לתפקד בצורה שקטה כמו בעבר. כמו כן, ייתכן ותתקשו ללחוץ על הנצרה שנוצרת את הדלת: במקרה כזה יש לשפוך שמן לתוך המנגנון שנוצר את הדלת: ההמלצה היא לשים שמן גם עליו וגם על המנגנון הקבוע שמחכה לדלת במשקוף.
 
עץ כחומר גלם – מה חשוב לדעת ?
 
דלת מעץ, אם היא לא מטופלת כנדרש, עלולה לסבך אתכם עם טרמיטים ותולעי עץ. במעמד הקנייה חשוב לוודא שהצבע על דלת העץ נעשה על פי כל הכללים: על הדלת בטרם הצביעה נמרחה שכבת פרמייר, עליה הוצבה שכבת צבע, ועליה – שכבר סילר לאיחוד שכבתי והברקת הדלת. גם פעולות אלו לא פותרות אתכם לגמרי מתחזוקה אבל לפחות מוודאות שהדלת היא עם תנאי פתיחה טובים והולמים. במהלך התחזוקה הביתית השוטפת חשוב להימנע ממגע של הדלת עם מים, וכן להקפיד לשמן את ציריה בתחתית ובחלק העליון.
 
אחריות המשווק/היבואן לדלת
 
המשווק או היבואן יבצעו תיקונים בדלת שלכם בכפוף לתנאי האחריות. לרוב, המשווק יפעל לבדו, ויערוב לשלמות הדלת כל עוד היא באחריות. אם תמה תקופת האחריות – לרוב צריכת השירותים עבור תיקון הדלת יעלו לכם כסף, אבל תעריף נמוך בהשוואה למי שצרך את אותו שירות חיצונית, ללא קשר ליבואן שלו. לכן, כדאי לקנות דלת הזזה מעץ מיבואן שבאמת מבין עץ ויוכל להתגבר בקלות על תקלות המתרחשות בו.